BEACON PROJEKT ALEBO ČISTENIE VÔD OD PLASTOV

27. 7. 2019

GANT UŽ DRUHÝ ROK POKRAČUJE S PROJEKTOM GANT BEACON, KTORÝ NAPOMÁHA K ČISTENIU VÔD OD PLASTOV, A TÝM AJ K ICH RECYKLÁCII.

Sára Zvoníčková

 Dôvodom vzniku tohto projektu je fakt, že až miliarda ľudí na celom svete trpí nedostatkom pitnej vody, ku ktorej nemá prístup.

 

Vedeli ste, že ...

 

Znečistené vody, ktoré využíva vyše miliarda ľudí, spôsobujú choleru, úplavicu, brušný týfus, alebo obrnu? To predstavuje ročne okolo 800.000 úmrtí. V našej spoločnosti máme jediný cieľ - We will never stop learning. Vďaka tomuto pravidlu GANT už druhým rokom pokračuje s projektom GANT Beacon, ktorý napomáha k čisteniu vôd od plastov, a tým aj k ich recyklácii. Spolupracujeme s rybármi v Stredozemnom mori a snažíme sa odstrániť až 165 miliónov ton plávajúcich plastov v oceánoch. 

GANT_SS19_MP_FOOTWEAR_BEACONS

Nazbierané plasty z vody recyklujeme a z nich vytvárame znovu použiteľné nite, z ktorých vyrábame ďalšie kúsky oblečenia. V roku 2018 to boli Beacon košele pre mužov a ženy, vyrobené technológiou Tech Prep ™. Tieto košele sú strečové, priedušné a odvádzajú vlhkosť. Gombíky sú tiež z recyklovaného materiálu.

GANT_FW18_SEPT_OCCASION_BEACONS_M_WET

V roku 2019 sme pre vás projekt rozšírili o topánky, ktoré majú povrch z recyklovaného materiálu. Sú ideálne pre každodenné nosenie a ich športový look. 

Dajú sa kombinovať s chinos nohavicami, džínsami alebo s bielym basic tričkom.

jjj

We will never stop learning!

Prihlásiť sa

Čo získate registráciou?

  • Váš wishlist

    Bez prihlásenia sa vám môže váš výber časom stratiť

  • Zoznam objednávok

    Po prihlásení uvidíte prehľad svojich objednávok

  • Osobné údaje

    Prihlásení užívatelia nemusia zakaždým znovu vypĺňať svoje údaje v objednávke

Váš košík 0

Zatvoriť

Potrebujete pomôcť pri objednávaní? Sme tu pre Vás počas pracovných dní od 9:00 do 17:00 na telefónnom čísle +421 2 3500 3000