The Club Blazer

19. 3. 2019

Ikonické klubové sako GANT je jedným z pilierov amerického športového oblečenia. Pôvodne bolo navrhnuté ako exkluzívne oblečenie pre členov jachtárskeho klubu.

Markéta Mikšíková Inšpirácia, Zaujímavosti

Klubové sako, jeden z ikonických produktov značky GANT, je jedným z pilierov amerického športového oblečenia. Pánske sako v rovnom strihu bolo poznávacím znamením členov jachtárskeho klubu. Charakteristickým znakom sú elegantné zlaté gombíky a vrecká s chlopňou. Keď zakladatelia značky premýšľali nad strihom i materiálom nového saka, išlo im predovšetkým o to, aby sa v ňom zákazníci cítili, ako keby im ho ušili na mieru. Zároveň ale museli myslieť ekonomicky. Rozhodli sa vytvoriť saku mäkkú konštrukciu, čím docielili prirodzeného vzhľadu.

 

cover

Dnes už ikonický kúsok tak získal moderný strih a nebol tak hranatý v ramenách ako ostatné saká tej doby. Dva rozparky v zadnej časti slúžia pre maximálne pohodlie pri pohybe. Vlnená tkanina je pevná, ale priedušná. Klubové sako GANT sa v priebehu rokov samozrejme vyvíjalo a menilo. Dnes už ho nemusia nutne nosiť len páni, ale aj ich polovičky. V tohtoročnej jubilejnej sezóne je navyše aj súčasťou kolekcie, pri výrobe ktorej sa dbá na životné prostredie.

nl

Klubové saká sú súčasťou udržateľné radu GANT Beacons Project. GANT spolupracuje so spoločnosťou Seaqual, ktorá recykluje plasty zozbierané v oceáne a vyrába z nich vlákno, ktoré sa využíva na oblečenie pre uvedomelý a zároveň aktívny život.

Kultové klubové sako bude dokonale vyzerať s ďalším typickým kúskom značky GANT. Ideálne ho skombinujte s oxfordskou košeľou a denimovými nohavicami.

foto1

 

1960s: zmeny a výzvy

Desaťročia politických a spoločenských zmien, vznik novej éry. Britský rock, americký pop a továreň na hity Motown Record. Protesty proti vojne vo Vietname, hnutie za ľudské práva a za práva žien začínajú rozdeľovať spoločnosť. Ľudia objavujú nový zmysel pre duchovno.

Vo filmoch

Diváci chodia na muzikály "My Fair Lady," "The Sound of Music" a "Mary Poppins," a milujú spaghetti westerny ako "Dobrý, zlý a škaredý" alebo "Pre hrsť dolárov"

Z knižných pultov

Jednou z najlepšie predávaných kníh roka 1961 je "Winnie Ille Pu," verzia Medvedíka Pú preložená do latinčiny maďarským lekarom.

Párty v roku 1969

V Catskill Mountains v severnej časti New Yorku, mliečna farma neďaleko od mesta Woodstock hostila hudobný festival, kde bolo 400,000 ľudí.

nn

Prihlásiť sa

Čo získate registráciou?

  • Váš wishlist

    Bez prihlásenia sa vám môže váš výber časom stratiť

  • Zoznam objednávok

    Po prihlásení uvidíte prehľad svojich objednávok

  • Osobné údaje

    Prihlásení užívatelia nemusia zakaždým znovu vypĺňať svoje údaje v objednávke

Váš košík 0

Zatvoriť

Potrebujete pomôcť pri objednávaní? Sme tu pre Vás počas pracovných dní od 9:00 do 17:00 na telefónnom čísle +421 2 3500 3000