GANT - vyrobené so zdpovednosťou

Význam dlhodobej udržateľnosti v oblasti odevného priemyslu je už neodmysliteľný. GANT dovádza k udržateľnej dokonalosti napríklad spracovanie bavlny.
Aneta Hoffmannová

VÝZNAM UDRŽATEĽNEJ BAVLNY

Značka GANT dbá pri navrhovaní oblečenia na dlhú životnosť, cirkulárnosť a odolnosť, aby bola celkovo predĺžená životnosť výrobkov. V nižšie uvedenom minidokumente GANT ukazuje, ako výber zodpovedne vyrábané bavlny ovplyvňuje niekoľko oblastí a ako ovplyvňuje ľudí, ktorí v nich pracujú.


 

KOŠEĽA, KTORÁ VYDRŽÍ
Všestranná a silná

Bavlna je síce všestranná a pevná tkanina - košeľa môže pri dobrom praní a nosení vydržať až 60 rokov - ale jej spotreba predstavuje obrovskú záťaž pre zásoby vody. Sme si vedomí toho, že sme súčasťou odvetvia, ktoré je náročné na spotrebu vody, a zaväzujeme sa, že budeme negatívny dopad na vodu znižovať. Podpora udržateľnejšieho pestovania bavlny je súčasťou našej strategickej práce v oblasti udržateľnosti a dôležitým opatrením na zníženie nášho vplyvu na ľudí, vodu a planétu.


 

INVESTÍCIA DO BUDÚCNOSTI
Naše presvedčenie

Aby sme sa stali udržateľnejšími, hľadáme nové a inovatívne suroviny a lepšie spôsoby pestovania základných plodín, ako je práve napríklad bavlna. Veríme, že podpora ekologického pestovania bavlny je investíciou do udržateľnejšej budúcnosti, a náš vývoj udržateľnejších vlákien zakladáme na vedeckých poznatkoch a údajoch z hodnotení životného cyklu.

Stratégia vlákna 2030.


 

 

HĽADANIE LEPŠEJ ALTERNATÍVY
dosiahnutie 100 %

Naším cieľom je do roku 2022 dosiahnuť 100 % podiel bavlny pochádzajúcej z udržateľných zdrojov, a to buď z organickej bavlny, bavlny pod záštitou organizácie Better Cotton Iniciatives, recyklovanej bavlny alebo prechodnej bavlny. Ako bolo uvedené vo filme, jedným z takýchto dodávateľov je spoločnosť Shahi Exports v Indii, ktorá sa snaží znížiť spotrebu vody investíciami do opatrení, ako je zber dažďovej vody a jej úprava.


 

Súvisiace články
15. 9. 2022
GANT x Wrangler: Oslava americkej estetiky
1. 8. 2022
Leather Working Group
1. 8. 2022
The Varsity Jacket
1. 8. 2022
Aká matka, taká dcéra alebo Zlaďte sa