The Varsity Jacket

ANETA HOFFMANNOVÁ

 Korene bundy nazývanej Varsity Jacket siahajú k inému kúsku oblečenia - a to k mikinám, ktoré mali na sebe vyšité písmeno. Toto písmeno bývalo prepracované a veľké a pripínali sa k nemu rôzne ocenenia. Aj preto sa takejto mikine hovorilo Letter Sweater a prvýkrát svetlo sveta uzrela vďaka baseballovému tímu Harvardskej univerzity v roku 1865. Odtiaľ je potom aj názov Letter Jacket. Baseballová bunda, niekedy nazývaná aj bomber. Tradične ju nosili študenti stredných škôl a univerzít v Amerike, aby hrdo reprezentovali svoj obľúbený športový tím, zároveň sa potom mohli chváliť pripnutými oceneniami zo svojich športových, či akademických úspechov.

 

Snímek obrazovky 2019-09-03 v 10

A kde sa vzalo slovo Varsity? Vzniklo skrátením slova university a používalo sa najmä v súvislosti s univerzitnými športmi.

 

2000: ZAČIATOK NOVÉHO STOROČIA

2000_font

Storočie začína povzdychom úľavy - predpovedané katastrofy spojené s príchodom nového tisícročia sa nenaplnili. Krátko na to však dochádza v roku 2001 k teroristickému útoku, ktorý na jednej strane spojí ľudí i svet, ale niektoré časti naopak navždy rozdelí. Telefóny sa stávajú inteligentnými a novým spôsobom komunikácie sú textové správy.

ZBOHOM VHS

Rok 2002 je prvým rokom, kedy míňame viac peňazí za disky DVD než VHS kazety. A v roku 2003 sa požičovne VHS menia na požičovne DVD. 

dvd

V KINÁCH

Superhrdinovia sú síce stále populárni, ale pomyselnú štafetu obľúbenosti začínajú preberať aj hobiti, kúzelníci a karibskí piráti.

spiderman

Na knižných pultoch

Kto by si mohol pomyslieť, že renesančný umelec sa stane hlavným predmetom bestselleru? "Šifra Majstra Leonarda" (The Da Vinci Code) od Dana Browna sa stáva literárnou senzáciou.

NEVER STOP LEARNING 

Súvisiace články
15. 9. 2022
GANT x Wrangler: Oslava americkej estetiky
1. 8. 2022
Nepremeškajte exkluzívnu kolaboráciu GANT x Liberty Fabrics
1. 8. 2022
Ako byť preppy?
1. 8. 2022
Beacon project