Ako odhadnúť správnu dĺžku nohavíc?

LUCIE ČERVINKOVÁ

Ponúkame vám niekoľko jednoduchých rád a návodov, ktoré vám pomôžu odhadnúť správnu dĺžku nohavíc.

jak odhadnout kalhoty 01

TRADITIONAL SUIT

Čo sa týka oblekových nohavíc, všetko záleží na tzv. „break“. To je množstvo látky nohavíc, ktoré leží na topánke. „Half-break“ vyzerá veľmi dobre pri klasických oblekoch, zvyčajne so širšími nohavicami a často s otočeným lemom.

MODERN SUIT

V súčasnosti sú veľmi populárne obleky úzkych strihov. Outfit s moderným oblekom vyzerá dobre bez tzv. „break“ – to znamená, že spodok nohavíc sa iba dotýka vrchnej línie topánok.

ROLLED-UP SUIT

Postupom času sa z čisto formálneho obleku stal aj odev neformálny, na bežné nosenie. V súčasnosti sa už rozdiel medzi nimi zmenšuje a oslňujúci hybridný štýl, ktorý funguje veľmi dobre nielen v kancelárii, ale aj mimo nej, dovoľuje aj vyhrnuté nohavice.

CHINOS

Súčasný trend pre chinos nohavice je ich kratšia dĺžka. Ak ich nosíte bez ponožiek, pokojne sa môžu končiť aj vyššie. Všeobecne platí, že pri týchto nohaviciach by ste mali priznať kúsok kože alebo pokožky, nikdy však nie oboje.

DENIM

Džínsy sú, samozrejme, základom voľnočasového šatníka. Na ich nosenie neexistujú pravidlá. Znovu však veľmi záleží na strihu nohavíc. Pri slim džínsoch outfit pôsobí štýlovo aj s lemom vyhrnutým na dvakrát. V prípade džínsov so strihom regular väčšinou vyhráva nevyhrnutý lem bez break.

Súvisiace články
29. 9. 2022
Čo spája kampaň GANT x Wrangler a Veroniku Machulkovú? Láska k rodeu!
1. 8. 2022
Vykročte do nového roku štýlovo
1. 8. 2022
Obchodné rokovanie
1. 8. 2022
Ideálne letné materiály