Beacon project

LUCIE ČERVINKOVÁ

Prostredníctvom projektu GANT Beacons predstavujeme úplne nový proces výroby atraktívnych produktov založený na uvedomelom a udržateľnom prístupe, ktorý bude postupne čoraz viac na vzostupe a bude sa rozvíjať ďalej. Sme odhodlaní prevziať zodpovednosť a urobiť kus práce pre lepšiu planétu, pretože to, čo sa deje v oceánoch, sa týka nás všetkých.

 

beacon 01 beacon02 beacon 03

 

Spoločnosť Gant, založená na východnom pobreží Ameriky v roku 1949, má silné väzby na more a život s prímorských oblastiach. Toto dedičstvo a odhodlanie zachovať oceány aj pre budúce generácie viedlo ku vzniku projektu GANT Beacons, ktorý sezónu jar/leto 2018 odštartuje košeľami obsahujúcimi recyklovaný plast, vyrobenými technológiou Tech Prep™. V tejto iniciatíve je partnerom spoločnosti GANT značka SEAQUAL™, unikátna značka vlákna, ktorého zložkou je recyklovaný plastový odpad vylovený z mora, použitý pri výrobe polyesterového filamentu. Projekt GANT Beacons vychádza z vízie spoločnosti GANT, ktorou je udržateľnosť, a z jej záväzku vyvíjať nadčasové produkty prvotriedneho štýlu a kvality, ktoré vydržia celé obdobie svojej živnotnosti.

 
 
 
 

Súčasťou projektu GANT Beacons v sezóne jar/leto sú nové košele pre mužov a ženy obsahujúce recyklovaný plast získaný z oceánov, vyrobené technológiou Tech Prep™. Z recyklovaných materiálov sú vyrobené aj gombíky a obaly.

 
 

Košele sú k dispozícii vo vybraných kamenných predajniach po celom svete, i u nás.

 
beacon 04
Súvisiace články
1. 8. 2022
VIANOČNÝ ŠPECIÁL
1. 8. 2022
GANT - vyrobené so zdpovednosťou
1. 8. 2022
Leather Working Group
1. 8. 2022
Začiatok dlhej cesty