Obchodné rokovanie

LUCIE PIEDOVÁ

Príjemné rokovanie musí ísť ruka v ruke s vhodne zvoleným outfitom. Prejav a oblečenie vyvolajú u obchodného partnera prvý dojem, ktorý je veľmi dôležitý a na jeho vytvorenie máme len jeden pokus. Pravda je, že svojím zovňajškom nereprezentujeme len seba, ale aj firmu, v ktorej pracujeme.

GANT_FW18_SEPTEMBER_LEAD_C

Predstava samotného obliekania a kombinovania oblečenia na konferenciu je niekedy horšia než následná realizácia. Stačí investovať do niekoľkých nadčasových kvalitných kúskov a je to! V súčasnosti je formálne oblečenie omnoho ležérnejšie, preto sa nemusíme obávať upätých oblekov so strakatou kravatou. Úplne si vystačíme s dobre padnúcou formálnou košeľou napríklad bielej farby, ktorá je nadčasová a pôsobí skvelo za všetkých okolností. Bielu košeľu ľahko zakomponujete do akéhokoľvek outfitu/obleku. Veľmi dôležitým kritériom pri výbere práve formálnej košele je predovšetkým materiál, kvalita a s tým často súvisí aj značka. Keďže sa dá predpokladať, že v košeli budete tráviť viac času, musí byť pre vás pohodlná. Formálna košeľa by ideálne mala byť vyrobená z prírodných materiálov. Tie sú priedušné, vyzerajú luxusne a tepelne izolujú. Kvalitné pánske aj dámske košele sú zhotovené zo 100 % bavlny.

GANT_FW18_SEPTEMBER_LEAD_W2

Čo sa týka farebných kombinácií, tie sú v tomto prípade veľmi individuálne. Niekto preferuje minimalizmus, iný sa riadi pravidlom Coco Chanel, a to nekombinovať viac než tri farby. Vo všeobecnosti platí, že outfit by nemal byť príliš farebný a strakatý. Minimalistický outfit je uprednostňovanejší než pestré farebné kombinácie. S tým súvisí aj voľba doplnkov, keďže ďalšou a neposlednou výhodou bielej košele je možnosť dotvorenia outfitu rôznorodými doplnkami, šperkami...

GANT_FW18_AUGUST_LEAD_W

Ďalším veľmi dôležitým kritériom je správny strih. Treba venovať pozornosť tomu, ako odev sadne na ramenách, rukávoch, nohaviciach, cez hrudník...

GANT_FW18_EYEWEAR_OPTICAL_C

Stačí si vybrať dobre padnúci oblek. K akémukoľvek obleku zvoľte kvalitnú bielu košeľu. Outfit doplňte trebárs len hodinkami, ktoré utvoria komplexný formálny look, a máte z veľkej časti vyhraté.

 

Súvisiace články
1. 8. 2022
Späť ku koreňom – archive shield
1. 8. 2022
NOVÁ IKONA, NOVÉ RETRO, NOVÁ SEZÓNA
1. 8. 2022
The Varsity Jacket
1. 8. 2022
Košele pre život v pohybe