Čo spája kampaň GANT x Wrangler a Veroniku Machulkovú? Láska k rodeu!

Od hobby až po profesionálnu úroveň. To je cesta úspešnej jazdkyne Veroniky Machulkovej. Vydajte sa s nami na jej ranč, kde sme spoločne nielen objavovali novú kolekciu GANT x Wrangler, ale tiež sme sa porozprávali o jej westernovom lifestyle, najväčších úspechoch a snoch do budúcna.
Lucie Švábenská

Mali ste vždy vzťah ku koňom a tejto tematike?

 Rozhodne! Neviem si svoj „lifestyle“ predstaviť inak. Musím povedať, že ma táto spolupráca veľmi dobre vystihla. 

Prečo práve jazdectvo a kovbojský lifestyle? 

Rodičia mali kone a budovali ranč ešte pred tým, než som sa narodila. Nikdy ma tak nenapadlo, že by to nebolo súčasťou aj môjho života. K westernovému lifestylu som sa potom dostala časom, pretože sa do ČR tento druh jazdeckého odvetvia iba dostával. Ako prvá som sa zúčastnila hobby závodov, kde niekedy nebolo treba ani sedlo :) Hlavná bola predovšetkým chuť pretekať!

Čo na tomto štýle života máte najradejšie? 

Milujem tie úžasné majestátne tvory, rovnako ako to, čo ponúkajú a predstavujú – voľnosť, veľkosť, vznešenosť, silu. Vždy, keď sedím na koni, pripadám si popravde ako niekto veľmi dôležitý :) Najradšej mám ale ten moment, keď som na pretekoch, už krásne oblečená, rovnako ako môj kôň, a čakáme na začatie. V tej chvíli mám vďaka nervozite síce motýliky v bruchu, ale len a iba v pozitívnom slova zmysle. To vzrušenie je neopísateľné. A práve pre tieto okamihy to človek všetko robí... Preto, aby bol spokojný a šťastný spolu so svojim koňom, nie ako jednotlivci, ale ako jeden team. Do života mi tento lifestyle dal naozaj veľmi dobrú disciplínu – môžem bezpečne povedať, že som starostlivá a spoľahlivá, veľa vydržím a len tak niečo ma nerozhodí. 


Untitled design (24)Kedy ste sa jazdectvu začala venovať na profesionálnej úrovni? 

 Licenciu WRC ČR (Western riding clubu ČR) mám od roku 2006, čo pre mňa znamenalo začiatok jazdenia na profesionálnej úrovni, s ľuďmi, ku ktorým som predtým iba pozerala a obdivovala ich.

Čo považujete za svoj näjvačší úspech? 

 Úprimne úplne každý odjazdený závod, pretože niekedy je umenie sa naň vôbec dostať. Ale tento rok je veľmi dobrá závodná sezóna a musím povedať, že ma zatiaľ teší každý štart. Máme nakročené v disciplíne Halter v kategórii Open a Amateur na ROM (Registre of Merit, čiže record of excellence), čo je ocenenie, ktoré kôň alebo predvádzajúci získa po obdržaní niekoľkých APHA bodov v danej disciplíne. 

Čo by ste ešte chcela dosiahnuť? 

Veľmi by som si priala posúvať sa ďalej v jazdeckom športe, spoznávať nových ľudí z tohto prostredia a učiť sa od popredných svetových trénerov.

Keby ste sa mala venovať niečomu inému, čo by to bolo? 

 Na túto otázku asi neviem poriadne odpovedať… Neviem si predstaviť život bez koní a celkovo zvierat, takže by tam vždy hrala určitú úlohu, aj keď by som sa nevenovala konkrétne jazdectvu. 


Untitled design (25)

Ako vypadá váš bežný deň? 

 Jazdectvo je skvelé, ale od pondelka do piatku chodím do bežnej práce. Pretože sa však naše konské kráľovstvo nachádza priamo u nás doma, moje prvé kroky po príchode z práce mieria rovno tam. Podľa závodnej sezóny sú potom na programe tréningy s mojimi koňmi a ďalej s tými, pri ktorých pomáham v príprave na preteky. Tiež sa venujem mladým koňom a následným obsadnutím. 

Obliekate sa v tomto štýle aj v bežnom živote? 

Či už sa chystám do práce alebo von s kamarátmi, som celkovo typ, ktorý nosí prevažne džínsy, tričko a navrch oversized košeľu. To doplním buď botaskami alebo koženými poltopánkami, záleží na nálade a príležitosti. Nájdu sa ale aj chvíle, kedy siahnem po veľmi odvážnych podpätkoch.

Ktorý look/kúsok vás z GANT x Wrangler kolaborácie zaujala najviac? 

Predovšetkým by som chcela za možnosť byť súčasťou tejto kampane veľmi poďakovať. Značky GANT a Wrangler sú pre mňa veľkými obľúbencami. 

Keď som kolekciu videla, moje vnútorné ja zajasalo radosťou. Nohavice do širokého zvonu s vysokým pásom sú jedným z kúskov, ktoré veľmi rada nosím. Rovnako ako menčestrový materiál a koža. Celý rad ma teda veľmi zaujal. Pokiaľ by som si ale mala vybrať jeden konkrétny look, jednalo by sa práve o ten s horčicovými menčestrákmi a svetlým svetríkom!


Untitled design (26)

 Či už ste fanúšikom rodea alebo nie, táto limitovaná kolekcia si vás určite získa svojou originalitou, príbehom a remeselným spracovaním. 

Presvedčte sa sami! 

GANT x Wrangler je práve v predaji!

ww7
ww4
ww1


ww6
ww3
ww5


w15
w5
w14


w10
w4
w11


w16
w8
w13


w9
w17
w6
Súvisiace články
1. 8. 2022
Vykročte do nového roku štýlovo
1. 8. 2022
NOVÁ IKONA, NOVÉ RETRO, NOVÁ SEZÓNA
1. 8. 2022
The Varsity Jacket
1. 8. 2022
Ako nosiť košeľové šaty