GANT x Wrangler: Oslava americkej estetiky

Kráľ košieľ GANT a džínsový remeselník Wrangler sa spájajú v limitovanej kolekcii, ktorá zlučuje históriu a súčasnosť východného pobrežia, divokého západu, rodea a westernu.
Lucie Švábenská

Wrangler sa narodil v roku 1947 v Severnej Karolíne a získal si srdce každého kovboja a nadšenca rodea. Spoločnosť GANT, založená v roku 1949 v New Haven CT, bola určená predovšetkým pre univerzitnú komunitu Ivy League. Tak rozdielne, a predsa tak podobné... Čo teraz dokazujú jedinečným spoločným projektom.

Obe tieto americké značky sa môžu pochváliť bohatou tradíciou siahajúcou až do 40. rokov minulého storočia, a hoci sa okrem tohto faktu môžu na prvý pohľad zdať veľmi odlišné, spája ich oddanosť americkej estetike, ktorú sa teraz rozhodli zdôrazniť jedinečnou spoluprácou prezentujúcou to najlepšie z ich histórie. "Celá táto jedinečná spolupráca zahŕňa DNA oboch značiek a zároveň oslavuje kombináciu ich dedičstva s nečakaným vplyvom kovbojskej tematiky," hovorí Sean Gormley, kreatívny riaditeľ spoločnosti Wrangler.

Untitled-1Kolekcia obsahuje 30 výrobkov, ktoré rešpektujú východné aj západné vplyvy, históriu aj súčasnosť. Každý kúsok je taký nostalgický, hravý a moderný zároveň. Veľký dôraz bol kladený na výber farieb a materiálov, ktoré zásadne ovplyvňujú výsledné siluety. Najčastejšie sa používal denim, semiš, koža a tiež vypraný flanel s neónovými detailmi, ako je to vidieť napríklad na slávnych westernových košeliach.

Untitled design (2)

Ikonická kolekcia = ikonická osobnosť

Takýto výnimočný projekt si zaslúži rovnako jedinečnú tvár. Kampaň sprevádza jedna z najznámejších amerických umelkýň svojej generácie, Nadia Lee Cohen. Pri tvorbe fotografií, filmov, autoportrétov a snových, surrealistických krajiniek presýtených farbami čerpá inšpiráciu z klasickej americkej estetiky, takže o jej spojení so spoluprácou GANT x Wrangler nemožno pochybovať. Nadin cit pre tému sa prejavil aj priamo pri tvorbe jej fotografií a videí, na ktorých sa podieľala nielen ako modelka, ale aj ako tvorkyňa.

Untitled design (3)

"Keď Nadia Lee Cohen nafotila a umelecky režírovala kampaň GANT x Wrangler v sérii autoportrétov, bol to skutočný zážitok. Myslím, že jej spôsob zachytenia podstaty americkej kultúry v celej jej kráse a pochmúrnosti nemá konkurenciu. Je jednou z najzaujímavejších umelkýň súčasnosti a je nám cťou, že sa môže podieľať na tomto projekte. Navyše je s ňou absolútna radosť pracovať," hovorí Christopher Bastin, kreatívny riaditeľ spoločnosti GANT.

Untitled design (4)

 Či už ste fanúšikom rodea alebo nie, táto limitovaná kolekcia si vás určite získa svojou originalitou, príbehom a remeselným spracovaním.

Presvedčte sa sami!


Untitled design (5)

 GANT x Wrangler je práve v predaji!


ww7
ww4
ww1


ww6
ww3
ww5


w15
w5
w14


w10
w4
w11


w16
w8
w13


w9
w17
w6

Súvisiace články
29. 9. 2022
Čo spája kampaň GANT x Wrangler a Veroniku Machulkovú? Láska k rodeu!
1. 8. 2022
Leather Working Group
1. 8. 2022
Ako nosiť košeľové šaty
1. 8. 2022
Ako byť preppy?